Filtre Üniteleri
Filtre Üniteleri

Filtre Üniteleri

Tesisinizde veya Hidrolik makine parkınızda bulunan makinelerin hidrolik sistemine ilave olarak monte edebileceğiniz uygun bir off – line hidrolik filtre ünitesi ile hidrolik sistemde bulunan devre elemanlarının, hidrolik yağın ve makinenizin verimli çalışma sürelerini uzatabilirsiniz. Bu sayede hidrolik yağın kirliliğinden dolayı oluşabilecek arıza duruşlarını %50-80 oranında azaltmak mümkün olmaktadır.

Off – line hidrolik filtre üniteleri hidrolik sistemden bağımsız olarak makineye monte edilebilmektedir. Böylece mevcut hidrolik sistemi çalışma prensiplerinde herhangi bir değişikliğe neden olmadan uygulama yapılabilmektedir. Off – line hidrolik filtre ünitesi bağımsız bir elektrik motoru bağlantısı ile sistem çalışmaya başlayınca hidrolik yağ tankındaki yağı filtrelemeye başlar. 1000 lt’lik bir hidrolik yağ tankı içerisindeki hidrolik yağ 16 lt/dak kapasiteli bir off – line filtreleme ünitesi ile teorik olarak yaklaşık 1- 2 saat içerisinde 3µ ‘luk bir filtre elemanı ile filtre edilebilmektedir.
Genellikle hidrolik sistemlerde kullanılan emiş süzgeçleri 100 , geri dönüş filtreleri ise 16 kirlilik tutma kapasitesindedir. Off – line filtreleme uygulanan bir sistem kısa bir çalışma süresi sonrasında hidrolik sistemdeki yağın tamamının 3µ kirlilik seviyesine gelmesini sağlamakta ve sistem bu şartlarda çalışmaya devam etmektedir.

 
Altan Logo Fav