Filtre, Filtre Ekipmanları ve Kirlilik Ölçer

Tesisinizde veya Hidrolik makine parkınızda bulunan makinelerin hidrolik sistemine ilave olarak monte edebileceğiniz uygun bir off – line hidrolik filtre ünitesi ile hidrolik sistemde bulunan devre elemanlarının, hidrolik yağın ve makinenizin verimli çalışma sürelerini uzatabilirsiniz. Bu sayede hidrolik yağın kirliliğinden dolayı oluşabilecek arıza duruşlarını %50-80 oranında azaltmak mümkün olmaktadır.

Off – line hidrolik filtre üniteleri hidrolik sistemden bağımsız olarak makineye monte edilebilmektedir. Böylece mevcut hidrolik sistemi çalışma prensiplerinde herhangi bir değişikliğe neden olmadan uygulama yapılabilmektedir. Off – line hidrolik filtre ünitesi bağımsız bir elektrik motoru bağlantısı ile sistem çalışmaya başlayınca hidrolik yağ tankındaki yağı filtrelemeye başlar. 1000 lt’lik bir hidrolik yağ tankı içerisindeki hidrolik yağ 16 lt/dak kapasiteli bir off – line filtreleme ünitesi ile teorik olarak yaklaşık 1- 2 saat içerisinde 3µ ‘luk bir filtre elemanı ile filtre edilebilmektedir.
Genellikle hidrolik sistemlerde kullanılan emiş süzgeçleri 100 , geri dönüş filtreleri ise 16 kirlilik tutma kapasitesindedir. Off – line filtreleme uygulanan bir sistem kısa bir çalışma süresi sonrasında hidrolik sistemdeki yağın tamamının 3µ kirlilik seviyesine gelmesini sağlamakta ve sistem bu şartlarda çalışmaya devam etmektedir.

Filtre Üniteleri
 
Altan Logo Fav