CTIS - Merkezi Lastik Şişirme Sistemi

CTIS - Merkezi Lastik Şişirme Sistemi

Altan CTIS, yazılım ve donanım tasarımı Altan CTIS grubu tarafından geliştirilmiş ve %95 oranında yerlilik oranına sahiptir. Altan CTIS  Askeri araç üreticileri (OEM) tarafindan hem saha hemde laboratuar testlerine tabi tutulmuş ve şu an yurt içi ve yurt dışı araçlarda başarı ile kullanılmaktadır.

Askeri uygulamalar için Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS), lastik şişirme için, yüksek debili bir düşük basınç çözümüdür. CTIS herhangi bir araç için çok kullanışlı ve güvenilir bir çözüm olup, ön ve arka akslar için ayrı ayrı olmak üzere, farklı yük ve çalışma koşullarına özgü doğru basınç için sürücünün kabin içinden birkaç buton yardımıyla ilgili ayarlamayı yapmasını mümkün kılar.

Askeri operasyonlarda kullanılan zırhlı araçların patlak lastik nedeniyle yaşadıkları problemlerin giderilmesi de, bu sistemin sağladığı bir diğer faydadır.

Merkezi Lastik Şişirme Sistemi (CTIS) kullanıldığı tüm araçlar için ihtiyaçlara göre Lastik basınçlarını uygun seviyede tutarak operasyonel verimlilik, lastik ömrü, yakıt sarfiyatı gibi önemli konularda fayda sağlar. Ayrıca güvenilirlik sağlar ve patlayan lastik nedeni ile oluşabilecek araç kurtarma ihtiyacını lastiğin patlayış şekline dayalı olarak azaltır veya tamamen ortadan kaldırır.

 
Altan Logo Fav